Mentos Tarihçe

Mentos'un ferahlık dolu öyküsünü keşfetmek için aşağı doğru in!

2014
MENTOS TADI NE LANSMANI

2014

MENTOS TADI NE LANSMANI

Mentos Tadı Ne, Mentos`un AR-GE uzmanları tarafından geliştirilen,  özel lezzetlere sahip doğal aromalar kullanılarak yaratılmış gizemli bir formüle sahip. Öyle ki; bu sır gibi saklanan formül, sadece onu yaratan uzmanlar tarafından biliniyor!

2013

2013

Mentos "Babana Benzeme Kendin Ol" Reklam Kampanyası

3 farklı reklam filminden oluşan “Babana Benzeme Kendin Ol” kampanyası ekranlarda yerini aldı! Mentos’un önceki reklam filmlerinde de olduğu gibi aykırı ve eğlenceli bir dil ile; gençlere anne-babalarına özgü davranışlarda bulunmak yerine ‘FERAH KAL’ malarını ve ‘cool’ olmalarını söylüyor. 

Mentos NOWmints Lansmanı

2013

Mentos NOWMINTS Lansmanı

Yepyeni NOWmints ürün ailesi, şeker keyfine bambaşka bir boyut getiriyor. Mentos NOWmints, şekersiz mini tablet formu ve göz alıcı ince metal kutusu ile Türkiye'de bir ilk!

2012
MENTOS TUTTI FRUTTI VE MENTOS MINTENSITY LANSMANI

2012

MENTOS TUTTI FRUTTI VE MENTOS MINTENSITY LANSMANI

Mentos Tutti Frutti, meyve tatlarının mükemmel birleşimi olan Tutti Frutti aroması ile balonlu sakız tadında raflarda yerini aldı! Mentos Mintensity ise, içerisinde soldan sağa doğru sıralanan 6 adet Nane, 4 Yeşil Nane, 2 Keskin Nane ve 2 Ekstra Nane - Air Action drajesiyle “Adım Adım Artan Ferahlık” formülüne sahip. Paketini açtığınız anda başlayan ferah esinti, sonlara doğru yerini serin bir rüzgara bırakacak..

2011

2011

Mentos RAINBOW "Örümcek" Reklam Kampanyası

7 farklı renk, 7 farklı lezzet! Sırada ne var bilmende fayda var!

2009

2009

Mentos "Çamaşırhane" Reklam Kampanyası

"Karşı Konulmaz Mentos Ferahlığı" sloganı ile büyük ilgi uyandıran Çamaşırhane konseptli reklam kampanyası ekranlarda gösterime girdi!

Mentos Rainbow Lansmanı

2009

Mentos RAINBOW Lansmanı

7 farklı Mentos çeşidini tek bir pakette tüketicilerin beğenisine sunan Mentos Rainbow raflarda yerini aldı!

2008
Mentos Şişe Lansmanı

2008

Mentos Şişe Lansmanı

Mentos'un 120 g’lık şişe ambalajı maksimum ferahlığı evde, arabada, okulda, ofiste her an yaşamak için özel olarak tasarlandı!

2007

2007

Mentos "Gizli Ajan" Reklam Kampanyası

2001
PERFETTI VAN MELLE BİRLEŞMESİ

2001

PERFETTI VAN MELLE BİRLEŞMESİ

Mentos, yeniçağa büyük ve önemli bir atılımla başlayacaktı. İki dev gıda şirketi Hollandalı Van Melle ile İtalyan Perfetti birleşmişti. Mentos artık gittikçe daha fazla kişiye eşsiz tadını ulaştıran, çok daha güçlü ve global bir markaydı!

1992
MENTOS FERAHLIĞI TÜRKİYE'DE!

1992

MENTOS FERAHLIĞI TÜRKİYE'DE!

Takvimler 1992'yi gösterirken, Türk tüketici Perfetti distribütörlüğü sayesinde Mentos ile buluştu. Mentos ferahlığı kısa sürede Türkiye'yi sarmaya başladı.

1976
İLK TV REKLAMI

1976

İLK TV REKLAMI

Mentos ilk ferahlık temalı reklam filmi ile televizyonlarda gösterime girdi. Bütün dünya çiğnenen draje şekerin ferahlığını seyre dalmıştı…

1960
MENTOS KLASİK RULO AMBALAJINDA

1960

MENTOS KLASİK RULO AMBALAJINDA

Dünya sallanıyor… Fonda rock'n roll, sokakta mini ve maksi modası ile 50'lerin tohumları patlamaya hazırdı. Müzikte, mimaride, modada ve insan yaşamına dair her şeyde dönüşüm yıllarıydı. İşte tam bu sırada Mentos müthiş devrimini gerçekleştirdi: Mentos ilk defa rulo paketi ile raflardaki yerini aldı... 60'larda dünya, Mentos'un draje devrimi ile değişim rüzgârlarını bir kez daha hissetmişti.

1950
YENİ MENTOS ÜRETİMİ

1950

YENİ MENTOS ÜRETİMİ

Rotterdam'da başlayan Mentos üretimi, Fransa, Almanya ve İngiltere'den gelen ilk uluslararası siparişlerle dünyaya yayılıyor, farklı çeşit ve eşsiz tatlarıyla raflardaki yerini alıyordu. Mentos dünyayı, dünya da Mentos ferahlığını keşfediyordu…

1946
PERFETTI KURULDU

1946

PERFETTI KURULDU

MILANO, İTALYA

Perfetti, Milano yakınlarındaki Lainate şehrinde kuruldu.

1932
MENTOS EFSANESİ DOĞUYOR

1932

MENTOS EFSANESİ DOĞUYOR

Polonya'ya giden trenlerden birinde "Michael ve Pierre Van Melle kardeşler" de yerlerini almıştı. Kardeşlerden Pierre'in aklına ansızın taptaze bir fikir geldi. Neden nane aromalı draje bir şekerleme yoktu? Ve bunu neden kendileri yapmıyordu? İşte, hikaye böyle başlamıştı. Mentos fikri bir trenin vagonuna atlamış ve onu hayata geçirecek kardeşlerle bugüne doğru yolculuğa çıkmıştı. O an, ferah yeni dünyanın başlangıcıydı.

1900
VAN MELLE KURULDU

1900

VAN MELLE KURULDU

Breskens, Hollanda

Van Melle Breskens, Hollanda'da kuruldu.

Arkadaşlarınla paylaş